PublishPress Capabilities 2.42.0 - en to tr_TR translation catalogue (784 entries)

note: Plugin Name of the plugin
en: PublishPress Capabilities
tr_TR: PublishPress Yetkilileri

note: Description of the plugin
en: PublishPress Capabilities is the access control plugin for WordPress. You can manage all your WordPress user roles, from Administrators to Subscribers.
tr_TR: PublishPress Yetkilendirme, WordPress için erişim kontrol eklentisidir. Tüm WordPress kullanıcı rollerinizi, Yöneticilerden Abonelere kadar yönetebilirsiniz.

en: %1s Error: %2s  PublishPress Capabilities cannot function because another copy of the plugin is active.
tr_TR: %1s Hata: %2s  PublishPress Yetkilendirme başka bir eklenti kopyası aktif olduğu için çalışamaz.

en: This plugin can be deleted.
tr_TR: Bu eklenti silinebilir.

en: You can block pages by URL or hide Admin elements by entering a CSS class or ID. This feature is available in PublishPress Capabilities Pro.
tr_TR: URL ile sayfaları engelleyebilir veya bir CSS sınıfı veya ID girerek Admin öğelerini gizleyebilirsiniz. Bu özellik PublishPress Yetkilendirme Pro'da mevcuttur.

en: Upgrade to Pro
tr_TR: Pro'ya Geç

en: Admin Menu Restrictions
tr_TR: Admin Menü Kısıtlamaları

en: You can restrict access to admin menu screens. You can also edit, change, add, or remove links from the WordPress admin menu. This feature is available in PublishPress Capabilities Pro.
tr_TR: Admin menü ekranlarına erişimi kısıtlayabilirsiniz. Ayrıca, WordPress admin menüsünden bağlantıları düzenleyebilir, değiştirebilir, ekleyebilir veya kaldırabilirsiniz. Bu özellik PublishPress Yetkilendirme Pro'da mevcuttur.

en: You're using PublishPress Capabilities Free. The Pro version has more features and support. %sUpgrade to Pro%s
tr_TR: PublishPress Yetkilendirme Ücretsiz sürümünü kullanıyorsunuz. Pro versiyonu daha fazla özellik ve destek sunar. %sPro'ya geçin%s

en: Admin Menus
tr_TR: Admin Menüler

en: Hide CSS Elements
tr_TR: CSS Öğelerini Gizle

en: Block by URL
tr_TR: URL ile Engelle

en: Admin Menus allows you to edit the admin menu links and control who has access.
tr_TR: Admin Menüler, admin menü bağlantılarını düzenlemenize ve kimin erişimi olduğunu kontrol etmenize olanak tanır.

en: Select pages...
tr_TR: Sayfaları seçin...

en: You can select page types where this element will be added.
tr_TR: Bu öğenin ekleneceği sayfa türlerini seçebilirsiniz.

en: Metaboxes
tr_TR: Metaboxlar

en: Checklist
tr_TR: Kontrol Listesi

en: Editorial Comments
tr_TR: Editoryal Yorumlar

en: Notifications
tr_TR: Bildirimler

en: TaxoPress - Settings
tr_TR: TaxoPress - Ayarlar

en: You can hide plugin metaboxes. You can also hide specific items by entering their CSS class or ID. This feature is available in PublishPress Capabilities Pro.
tr_TR: Eklenti metabox'larını gizleyebilirsiniz. Ayrıca, belirli öğeleri CSS sınıfı veya ID girerek gizleyebilirsiniz. Bu özellik PublishPress Yetkilendirme Pro'da mevcuttur.

en: Custom Items
tr_TR: Özel Öğeler

en: Custom item one
tr_TR: Özel öğe bir

en: Permalink: Descriptive Caption
tr_TR: Kalıcı Bağlantı: Açıklayıcı Başlık

en: Page Attributes: Order
tr_TR: Sayfa Özellikleri: Sıra

en: You can use Frontend Features to target specific posts and pages. This feature is available in PublishPress Capabilities Pro.
tr_TR: Frontend Özelliklerini belirli gönderileri ve sayfaları hedeflemek için kullanabilirsiniz. Bu özellik PublishPress Yetkilendirme Pro'da mevcuttur.

en: Select post types...
tr_TR: Gönderi türlerini seçin...

en: This will add a metabox on the post editing screen. You can use this feature to add body classes only for that post.
tr_TR: Bu, gönderi düzenleme ekranında bir metabox ekleyecektir. Bu özelliği yalnızca o gönderi için gövde sınıfları eklemek için kullanabilirsiniz.

en: Drag multiple roles selection to change roles order.
tr_TR: Rollerin sırasını değiştirmek için birden fazla rol seçimini sürükleyin.

en: Page title
tr_TR: Sayfa başlığı

en: Capabilities
tr_TR: Yetenekler

en: No permission!
tr_TR: Yetki yok!

en: Invalid nonce token!
tr_TR: Geçersiz nonce belirteci!

en: Error: wrong data
tr_TR: Hata: yanlış veri

en: An error occured!
tr_TR: Bir hata oluştu!

en: Security check failed
tr_TR: Güvenlik kontrolü başarısız oldu

en: Permission denied
tr_TR: İzin reddedildi

en: Settings updated successfully.
tr_TR: Ayarlar başarıyla güncellendi.

en: Logged In Users
tr_TR: Giriş Yapmış Kullanıcılar

en: Logged Out Users
tr_TR: Çıkış Yapmış Kullanıcılar

en: PublishPress Capabilities Menu Restriction
tr_TR: PublishPress Yetenekleri Menü Kısıtlaması

en: This menu is restricted for the following roles
tr_TR: Bu menü aşağıdaki roller için kısıtlanmıştır

en: Roles
tr_TR: Roller

en: Settings
tr_TR: Ayarlar

en: Success notices
tr_TR: Başarı bildirimleri

en: Error notices
tr_TR: Hata bildirimleri

en: Warning notices
tr_TR: Uyarı bildirimleri

en: Info notices
tr_TR: Bilgi bildirimleri

en: Current Role
tr_TR: Mevcut Rol

en: Admin Notices
tr_TR: Admin Bildirimleri

en: Save for all Roles
tr_TR: Tüm Roller için Kaydet

en: Save for %s
tr_TR: %s için Kaydet

en: Notification center access
tr_TR: Bildirim merkezi erişimi

en: Enable %1$s access to the Admin Notices area.
tr_TR: %1$s için Admin Bildirimleri alanına erişimi etkinleştir.

en: Notifications to remove from WordPress admin pages
tr_TR: WordPress admin sayfalarından kaldırılacak bildirimler

en: Select the notification types that should be hidden when a user in the %1$s role is viewing WordPress admin screens.
tr_TR: WordPress admin ekranlarını görüntüleyen %1$s rolündeki bir kullanıcının gizlenmesi gereken bildirim türlerini seçin.

en: Click here for more on notice types.
tr_TR: Bildirim türleri hakkında daha fazla bilgi için buraya tıklayın.

en: Notifications to display in the Admin Notices area.
tr_TR: Admin Bildirimleri alanında görüntülenecek bildirimler.

en: Select the notification types that should be displayed in the Admin Notices area after been removed from the WordPress admin screens.
tr_TR: WordPress admin ekranlarından kaldırıldıktan sonra Admin Bildirimleri alanında görüntülenmesi gereken bildirim türlerini seçin.

en: Admin Notices allows you to clean up the WordPress admin area by organizing extra messages and advertisements into one place.
tr_TR: Admin Bildirimleri, ekstra mesajları ve reklamları bir araya getirerek WordPress admin alanını temizlemenize olanak tanır.

en: Features include:
tr_TR: Özellikler şunları içerir:

en: Move selected notice types out of admin pages
tr_TR: Seçilen bildirim türlerini admin sayfalarından çıkarın

en: Show selected notices in a dedicated Admin Notices panel
tr_TR: Seçilen bildirimleri özel bir Admin Bildirimleri panelinde gösterin

en: Configure notice visibility by user role
tr_TR: Bildirim görünürlüğünü kullanıcı rolüne göre yapılandırın

en: View Documentation
tr_TR: Belgeleri Görüntüle

en: How to use Admin Notices
tr_TR: Admin Bildirimleri nasıl kullanılır

en: Display this notice
tr_TR: Bu bildirimi görüntüle

en: Silence this notice
tr_TR: Bu bildirimi sustur

en: Hide this notice
tr_TR: Bu bildirimi gizle

en: Move to Hidden Notices
tr_TR: Gizli Bildirimlere taşı

en: Displayed notices will no longer be removed from admin pages.
tr_TR: Gösterilen bildirimler artık admin sayfalarından kaldırılmayacaktır.

en: This notice will be moved to the "Silenced Notices" tab and you will not receive a notification if it appears again.
tr_TR: Bu bildirim "Susturulmuş Bildirimler" sekmesine taşınacak ve tekrar belirse bir bildirim almayacaksınız.

en: Hidden Notices
tr_TR: Gizli Bildirimler

en: Silenced Notices
tr_TR: Susturulmuş Bildirimler

en: There are currently no admin notices.
tr_TR: Şu anda admin bildirimleri yok.

en: Edit the settings.
tr_TR: Ayarları düzenle.

en: You do not have permission to manage admin notices.
tr_TR: Admin bildirimlerini yönetme izniniz yok.

en: Invalid action. Reload this page and try again.
tr_TR: Geçersiz işlem. Bu sayfayı yeniden yükleyin ve tekrar deneyin.

en: Invalid form.
tr_TR: Geçersiz form.

en: Admin notice status updated successfully.
tr_TR: Admin bildirim durumu başarıyla güncellendi.

en: Warning: This role cannot access the dashboard without the read capability. %1$sClick here to fix this now%2$s.
tr_TR: Uyarı: Bu rol, okuma yeteneği olmadan dashboard'a erişemez. %1$sBunu şimdi düzeltmek için buraya tıklayın%2$s.

en: Role Capabilities
tr_TR: Rol Yetenekleri

en: Search capabilities...
tr_TR: Yetenekleri ara...

en: Nav Menus (Block)
tr_TR: Navigasyon Menüler (Blok)

en: Block
tr_TR: Blok

en: Nav Menus (Legacy)
tr_TR: Navigasyon Menüler (Eski)

en: Legacy
tr_TR: Eski

en: Visibility
tr_TR: Görünürlük

en: Editing
tr_TR: Düzenleme

en: Deletion
tr_TR: Silme

en: Listing
tr_TR: Listeleme

en: Create Revision
tr_TR: Revizyon Oluştur

en: Submit Revision
tr_TR: Revizyon Gönder

en: Approve Revision
tr_TR: Revizyonu Onayla

en: Can read posts which are currently published with private visibility.
tr_TR: Özel görünürlük ile şu anda yayımlanan gönderileri okuyabilir.

en: Has basic editing capability (but may need other capabilities based on post status and ownership).
tr_TR: Temel düzenleme yeteneğine sahiptir (ancak gönderi durumu ve sahipliğine bağlı olarak başka yeteneklere ihtiyaç duyabilir).

en: Can edit posts which were created by other users.
tr_TR: Diğer kullanıcılar tarafından oluşturulan gönderileri düzenleyebilir.

en: Can edit posts which are currently published.
tr_TR: Şu anda yayımlanan gönderileri düzenleyebilir.

en: Can edit posts which are currently published with private visibility.
tr_TR: Özel görünürlük ile şu anda yayımlanan gönderileri düzenleyebilir.

en: Can make a post publicly visible.
tr_TR: Bir gönderiyi herkese açık görünür hale getirebilir.

en: Has basic deletion capability (but may need other capabilities based on post status and ownership).
tr_TR: Temel silme yeteneğine sahiptir (ancak gönderi durumu ve sahipliğine bağlı olarak başka yeteneklere ihtiyaç duyabilir).

en: Can delete posts which were created by other users.
tr_TR: Diğer kullanıcılar tarafından oluşturulan gönderileri silebilir.

en: Can delete posts which are currently published.
tr_TR: Şu anda yayımlanan gönderileri silebilir.

en: Can delete posts which are currently published with private visibility.
tr_TR: Özel görünürlük ile şu anda yayımlanan gönderileri silebilir.

en: Invalid Capabilities
tr_TR: Geçersiz Yetenekler

en: Additional
tr_TR: Ek

en: Term %s Capabilities
tr_TR: %s Yetenekleri

en: %s Capabilities
tr_TR: %s Yetenekleri

en: Post %s Capabilities
tr_TR: Gönderi %s Yetenekleri

en: Filter by taxonomy
tr_TR: Taxonomiye göre filtrele

en: Filter by post type
tr_TR: Post tipine göre filtrele

en: The slug for this taxonomy is %s
tr_TR: Bu taksonomi için slug %s

en: The slug for this post type is %s
tr_TR: Bu post tipi için slug %s

en: %s: assigned by Permission Group
tr_TR: %s: İzin Grubu tarafından atanmış

en: This capability is %s
tr_TR: Bu yetenek %s

en: This capability is controlled by %s
tr_TR: Bu yetenek %s tarafından kontrol ediliyor

en: This capability is controlled by %s Use the sidebar settings to allow this to be controlled independently.
tr_TR: Bu yetenek %s tarafından kontrol edilmektedir. Bunu bağımsız olarak kontrol etmek için yan menü ayarlarını kullanın.

en: Use the sidebar settings to allow this to be controlled independently.
tr_TR: Bunu bağımsız olarak kontrol etmek için yan panel ayarlarını kullanın.

en: This capability is not available for this post type.
tr_TR: Bu yetenek bu post tipi için mevcut değil.

en: Admin listing access is normally provided by the "Edit" capabilities. These "List" capabilities only apply if the corresponding "Edit" capability is missing. Also, these "List" capabilities can grant access, but not deny access.
tr_TR: Admin listeleme erişimi genellikle "Düzenle" yetenekleri ile sağlanır. Bu "Liste" yetenekleri yalnızca karşılık gelen "Düzenle" yeteneği eksik olduğunda geçerlidir. Ayrıca, bu "Liste" yetenekleri erişim verebilir, ancak erişimi reddedemez.

en: Filter by capability
tr_TR: Yeteneklere göre filtrele

en: No results found. Please try again with a different word.
tr_TR: Sonuç bulunamadı. Lütfen farklı bir kelime ile tekrar deneyin.

en: check / uncheck / negate all
tr_TR: tümünü işaretle / işareti kaldır / geçersiz kıl

en: Capability Name
tr_TR: Yetenek Adı

en: WordPress Core Capabilities
tr_TR: WordPress Çekirdek Yetenekleri

en: General
tr_TR: Genel

en: Plugin Capabilities &ndash; %s
tr_TR: Eklenti Yetenekleri &ndash; %s

en: The User Testing feature also requires the %1$s edit_users %2$s capability.
tr_TR: Kullanıcı Testi özelliği, %1$s edit_users %2$s yeteneğini de gerektirir.

en: The following entries have no effect. Please assign desired capabilities on the Editing / Deletion / Private tabs.
tr_TR: Aşağıdaki girdilerin hiçbir etkisi yoktur. Lütfen İstediğiniz yetenekleri Düzenleme / Silme / Özel sekmelerinde atayın.

en: Additional Capabilities
tr_TR: Ekstra Yetenekler

en: You have no additional capabilities.
tr_TR: Ekstra yetenekleriniz yok.

en: Capabilities allows you change the permissions for any user role.
tr_TR: Yetenekler, herhangi bir kullanıcı rolü için izinleri değiştirmenizi sağlar.

en: %1$s = Capability granted %2$s
tr_TR: %1$s = Verilen yetenek %2$s

en: usage key
tr_TR: kullanım anahtarı

en: %1$s = Capability not granted %2$s
tr_TR: %1$s = Verilmeyen yetenek %2$s

en: %1$s = Capability denied, even if granted by another role %2$s
tr_TR: %1$s = Reddedilen yetenek, başka bir rol tarafından verilmiş olsa bile %2$s

en: You can also configure this role as a %sPermission Group%s.
tr_TR: Bu rolü %sİzin Grubu%s olarak da yapılandırabilirsiniz.

en: How to use Capabilities
tr_TR: Yetenekleri nasıl kullanırım

en: Capabilities is Safe to Use
tr_TR: Yetenekler Kullanmak için Güvenlidir

en: WordPress stores role capabilities in your database, where they remain even if the plugin is deactivated.
tr_TR: WordPress, rol yeteneklerini veritabanınızda saklar; bu, eklenti devre dışı bırakıldığında bile saklanır.

en: Whenever you use PublishPress Capabilities to save changes, it also creates a backup which you can use to restore a previous configuration.
tr_TR: PublishPress Yetkilileri'ni kullanarak değişiklikleri kaydettiğinizde, ayrıca önceki bir yapılandırmayı geri yüklemek için kullanabileceğiniz bir yedek oluşturur.

en: Go to the Backup feature
tr_TR: Yedekleme özelliğine gidin

en: Add a New Capability
tr_TR: Yeni Bir Yetenek Ekle

en: Add to role
tr_TR: Role ekle

en: New capabilities are controlled on the Additonal tab.
tr_TR: Yeni yetenekler Ekstra sekmesinde kontrol edilir.

en: PublishPress Permissions
tr_TR: PublishPress İzinleri

en: Automatically define type-specific capabilities for your custom post types and taxonomies
tr_TR: Özel post type'larınız ve taxonomileriniz için tür spesifik yetkileri otomatik olarak tanımlayın

en: Assign standard WP roles supplementally for a specific post type
tr_TR: Belirli bir post type için standart WP rollerini ek olarak atayın

en: Assign custom WP roles supplementally for a specific post type <em>(Pro)</em>
tr_TR: Belirli bir post type için ek olarak özel WP rollerini atayın <em>(Pro)</em>

en: Customize reading permissions per-category or per-post
tr_TR: Kategori veya post başına okuma izinlerini özelleştirin

en: Customize editing permissions per-category or per-post <em>(Pro)</em>
tr_TR: Kategori veya post başına düzenleme izinlerini özelleştirin <em>(Pro)</em>

en: Custom Post Visibility statuses, fully implemented throughout wp-admin <em>(Pro)</em>
tr_TR: Özel Post Görünürlük durumları, wp-admin'de tamamen uygulanmıştır <em>(Pro)</em>

en: Custom Moderation statuses for access-controlled, multi-step publishing workflow <em>(Pro)</em>
tr_TR: Erişim kontrolü olan, çok adımlı yayınlama iş akışı için özel Moderasyon durumları <em>(Pro)</em>

en: Regulate permissions for Edit Flow post statuses <em>(Pro)</em>
tr_TR: Edit Flow post durumları için izinleri düzenleyin <em>(Pro)</em>

en: Customize the moderated editing of published content with Revisionary or Post Forking <em>(Pro)</em>
tr_TR: Yayınlanan içeriğin moderatörlü düzenlemesini Revisionary veya Post Forking ile özelleştirin <em>(Pro)</em>

en: Grant Spectator, Participant or Moderator access to specific bbPress forums <em>(Pro)</em>
tr_TR: Belirli bbPress forumlarına Seyirci, Katılımcı veya Moderatör erişimi verin <em>(Pro)</em>

en: Grant supplemental content permissions to a BuddyPress group <em>(Pro)</em>
tr_TR: Bir BuddyPress grubuna ek içerik izinleri verin <em>(Pro)</em>

en: WPML integration to mirror permissions to translations <em>(Pro)</em>
tr_TR: Çevirilere izinleri yansıtmak için WPML entegrasyonu <em>(Pro)</em>

en: Member support forum
tr_TR: Üye destek forumu

en: %1$sgrab%2$s %3$s
tr_TR: %1$sal%2$s %3$s

en: %s (free install)
tr_TR: %s (ücretsiz kurulum)

en: %1$sbuy%2$s %3$s
tr_TR: %1$s satın al%2$s %3$s

en: %s info/purchase
tr_TR: %s bilgi/ satın alma

en: Role level is mostly deprecated. However, it still determines eligibility for Post Author assignment and limits the application of user editing capabilities.
tr_TR: Rol seviyesi çoğunlukla kullanılmaktan kaldırılmıştır. Ancak, Post Yazarı ataması için uygunluğu belirler ve kullanıcı düzenleme yetkilerinin uygulanmasını sınırlar.

en: Level:
tr_TR: Seviye:

en: Create this role definition in new (future) sites
tr_TR: Bu rol tanımını yeni (gelecek) sitelerde oluşturun

en: Include in new sites.
tr_TR: Yeni sitelere dahil edin.

en: Copy / update this role definition to all sites now
tr_TR: Bu rol tanımını şimdi tüm sitelere kopyalayın / güncelleyin

en: Sync role to all sites.
tr_TR: Tüm sitelere rol senkronize et.

en: Copy option settings to all sites now
tr_TR: Seçenek ayarlarını tüm sitelere şimdi kopyala

en: Sync options to all sites.
tr_TR: Tüm sitelere seçenekleri senkronize et.

en: You do not have permission to restore backup.
tr_TR: Yedeklemeyi geri yüklemek için izniniz yok.

en: New backup saved.
tr_TR: Yeni yedekleme kaydedildi.

en: Roles and Capabilities restored from initial backup.
tr_TR: Roller ve Yetkiler ilk yedekten geri yüklendi.

en: Restore failed. No backup found.
tr_TR: Geri yükleme başarısız oldu. Yedek bulunamadı.

en: %s restored from last backup.
tr_TR: %s son yedekten geri yüklendi.

en: Roles and Capabilities restored from selected auto-backup.
tr_TR: Roller ve Yetkiler seçilen otomatik yedekten geri yüklendi.

en: Please upload a file to import
tr_TR: Lütfen içe aktarmak için bir dosya yükleyin

en: Please upload a valid .json file
tr_TR: Lütfen geçerli bir .json dosyası yükleyin

en: Error importing settings! Please try again.
tr_TR: Ayarları içe aktarma hatası! Lütfen tekrar deneyin.

en: Error importing settings! Please check that you uploaded a valid json file.
tr_TR: Ayarları içe aktarma hatası! Lütfen geçerli bir json dosyası yüklediğinizden emin olun.

en: Skipped %d invalid or unsupported import entries.
tr_TR: %d geçersiz veya desteklenmeyen içe aktarma girdisi atlandı.

en: %s successfully imported from uploaded data.
tr_TR: %s yüklenen verilerden başarıyla içe aktarıldı.

en: No valid backup data found to import.
tr_TR: İçe aktarmak için geçerli yedek veri bulunamadı.

en: Needed function to create default roles not found!
tr_TR: Varsayılan rolleri oluşturmak için gereken işlev bulunamadı!

en: Roles and Capabilities reset to WordPress defaults
tr_TR: Roller ve Yetkiler WordPress varsayılanlarına sıfırlandı

en: Backup Tool for PublishPress Capabilities
tr_TR: PublishPress Yetkileri için Yedekleme Aracı

en: Restore
tr_TR: Geri Yükle

en: Backup
tr_TR: Yedekle

en: Reset Roles
tr_TR: Rolleri Sıfırla

en: Export / Import
tr_TR: Dışa Aktar / İçe Aktar

en: Backup Roles and Capabilities
tr_TR: Yedekleme Rolleri ve Yetkileri

en: PublishPress Capabilities automatically creates a backup on installation and whenever you save changes. The initial backup and last %d auto-backups are kept.
tr_TR: PublishPress Yetkilileri, kurulum sırasında ve her değişiklik kaydedildiğinde otomatik olarak bir yedek oluşturur. İlk yedek ve son %d otomatik yedekler tutulur.

en: A backup created on this screen replaces any previous manual backups, but is never automatically replaced.
tr_TR: Bu ekranda oluşturulan bir yedek, önceki manuel yedeklerin yerini alır, ancak asla otomatik olarak değiştirilmez.

en: Manual Backup
tr_TR: Manuel Yedekleme

en: Last Manual Backup - %s
tr_TR: Son Manuel Yedek - %s

en: Last Backup
tr_TR: Son Yedek

en: Restore Previous Roles and Capabilities
tr_TR: Önceki Rolleri ve Yetkileri Geri Yükle

en: PublishPress Capabilities automatically creates a backup on installation and whenever you save changes.
tr_TR: PublishPress Yetkilileri, kurulum sırasında ve her değişiklik kaydedildiğinde otomatik olarak bir yedek oluşturur.

en: On this screen, you can restore an earlier version of your roles and capabilities.
tr_TR: Bu ekranda, rollerinizin ve yetkilerinizin daha önceki bir sürümünü geri yükleyebilirsiniz.

en: Available Backups:
tr_TR: Mevcut Yedekler:

en: all roles
tr_TR: tüm roller

en: Manual backup of %s (%s)
tr_TR: Manuel yedekleme %s (%s)

en: Auto-backup of all roles (%s)
tr_TR: Tüm rollerin otomatik yedeği (%s)

en: Initial backup of all roles
tr_TR: Tüm rollerin ilk yedeği

en: Restore Selected Roles
tr_TR: Seçilen Rolleri Geri Yükle

en: Show changes from current roles only
tr_TR: Yalnızca mevcut rollerden değişiklikleri göster

en: Initial Backup - %s
tr_TR: İlk Yedek - %s

en: Initial Backup
tr_TR: İlk Yedek

en: %s (%s roles)
tr_TR: %s (%s roller)

en: (this role will be removed if you restore backup)
tr_TR: (bu rol, yedeklemeyi geri yüklediğinizde kaldırılacaktır)

en: %s (level %s)
tr_TR: %s (seviye %s)

en: No changes
tr_TR: Değişiklik yok

en: Reset WordPress Defaults
tr_TR: WordPress Varsayılanlarını Sıfırla

en: Warning:
tr_TR: Uyarı:

en: Reseting default Roles and Capabilities will set them to the WordPress install defaults.
tr_TR: Varsayılan Roller ve Yetkileri sıfırlamak, bunları WordPress kurulum varsayılanlarına ayarlayacaktır.

en: If you have installed any plugin that adds new roles or capabilities, these will be lost.
tr_TR: Yeni roller veya yetkiler ekleyen herhangi bir eklenti yüklediyseniz, bunlar kaybolacaktır.

en: It is recommended to use this only as a last resource!
tr_TR: Bunu yalnızca son çare olarak kullanmanız önerilir!

en: Reset Roles and Capabilities to WordPress defaults
tr_TR: Rolleri ve Yetkileri WordPress varsayılanlarına sıfırla

en: You are about to reset Roles and Capabilities to WordPress defaults.
     'Cancel' to stop, 'OK' to reset.
tr_TR: Rolleri ve Yetkileri WordPress varsayılanlarına sıfırlamak üzeresiniz.
     'İptal' ile durdurun, 'Tamam' ile sıfırlayın.

en: Reset to WordPress defaults
tr_TR: WordPress varsayıtlarına sıfırla

en: Export Settings
tr_TR: Ayarları Dışa Aktar

en: Export the plugin settings for this site as a .json file. This allows you to easily import the configuration into another site.
tr_TR: Bu site için eklenti ayarlarını .json dosyası olarak dışa aktarın. Bu, yapılandırmayı başka bir siteye kolayca içe aktarmanızı sağlar.

en: Roles and Capabilities
tr_TR: Roller ve Yetkiler

en: Export
tr_TR: Dışa Aktar

en: Import Settings
tr_TR: Ayarları İçe Aktar

en: Please make a 'Manual Backup' in the backup tab to enable backup restore in case anything goes wrong.
tr_TR: Herhangi bir şey yanlış giderse, yedek geri yüklemeyi etkinleştirmek için lütfen yedek sekmesinde 'Manuel Yedek' yapın.

en: Import the plugin settings from a .json file. This file can be obtained by exporting the settings on another site using the form above.
tr_TR: Eklenti ayarlarını bir .json dosyasından içe aktarın. Bu dosya, yukarıdaki formu kullanarak başka bir sitedeki ayarları dışa aktararak elde edilebilir.

en: Before importing, we recommend using the "Backup" tab to create a backup of your current settings.
tr_TR: İçe aktarmadan önce, mevcut ayarlarınızın yedeğini oluşturmak için "Yedek" sekmesini kullanmanızı öneririz.

en: Admin Feature Restrictions
tr_TR: Admin Özellik Kısıtlamaları

en: Toggle all
tr_TR: Hepsini Değiştir

en: Wildcard enabled
tr_TR: Joker karakter etkin

en: URL targeted
tr_TR: URL hedefli

en: URL wildcard
tr_TR: URL joker karakter

en: Edit
tr_TR: Düzenle

en: Admin Features allows you to remove elements from the admin area and toolbar.
tr_TR: Admin Özellikleri, admin alanından ve araç çubuğundan öğeleri kaldırmanıza olanak tanır.

en: No change
tr_TR: Değişiklik yok

en: This feature is denied
tr_TR: Bu özellik reddedildi

en: How to use Admin Features
tr_TR: Admin Özellikleri nasıl kullanılır

en: Admin Features Settings
tr_TR: Admin Özellikleri Ayarları

en: Hide Submenus
tr_TR: Alt Menüyü Gizle

en: Select a preset font family
tr_TR: Bir ön ayar yazı tipi ailesi seçin

en: Custom style "%s" saved successfully.
tr_TR: Özel stil "%s" başarıyla kaydedildi.

en: Custom style "%s" deleted successfully.
tr_TR: Özel stil "%s" başarıyla silindi.

en: Custom style name cannot be empty.
tr_TR: Özel stil adı boş olamaz.

en: Admin styles saved successfully.
tr_TR: Admin stilleri başarıyla kaydedildi.

en: Admin Styles
tr_TR: Admin Stilleri

en: Setting
tr_TR: Ayar

en: Value
tr_TR: Değer

en: Admin Color Scheme
tr_TR: Admin Renk Şeması

en: Sets the admin color scheme for all users. Click a scheme to preview it instantly.
tr_TR: Tüm kullanıcılar için yönetici renk şemasını ayarlar. Anında önizlemek için bir şemaya tıklayın.

en: Start from template
tr_TR: Şablondan başla

en: Blank Template
tr_TR: Boş Şablon

en: Add Custom Style
tr_TR: Özel Stil Ekle

en: Edit custom style
tr_TR: Özel stili düzenle

en: Edit Color Style
tr_TR: Renk Stilini Düzenle

en: Customize colors for different admin elements. Changes are previewed instantly.
tr_TR: Farklı yönetici öğeleri için renkleri özelleştirin. Değişiklikler anında önizlenir.

en: Add more than one custom admin styles. This feature is available in PublishPress Capabilities Pro.
tr_TR: Birden fazla özel yönetici stili ekleyin. Bu özellik PublishPress Capabilities Pro'da mevcuttur.

en: Add CSS selectors (class or ID), choose a style variation, and set a brand color.
tr_TR: CSS seçicileri (sınıf veya ID) ekleyin, bir stil varyasyonu seçin ve bir marka rengi ayarlayın.

en: Add New Element
tr_TR: Yeni Eleman Ekle

en: Selector
tr_TR: Seçici

en: e.g. .publishpress-wrap h1, #my-plugin-header
tr_TR: örn. .publishpress-wrap h1, #my-plugin-header

en: Variation
tr_TR: Varyasyon

en: Background
tr_TR: Arka Plan

en: Text
tr_TR: Metin

en: Border
tr_TR: Sınır

en: Brand Color
tr_TR: Marka Rengi

en: Remove
tr_TR: Kaldır

en: Custom Style Name
tr_TR: Özel Stil Adı

en: e.g., Company Branding, Dark Mode
tr_TR: örn., Şirket Markası, Karanlık Mod

en: Cancel
tr_TR: İptal

en: Delete Custom Style
tr_TR: Özel Stili Sil

en: Are you sure you want to delete this %1s? %2s %3s
tr_TR: Bu %1s'i silmek istediğinize emin misiniz? %2s %3s

en: Custom Style
tr_TR: Özel Stil

en: Save Custom Style
tr_TR: Özel Stili Kaydet

en: Custom Admin Logo
tr_TR: Özel Admin Logosu

en: Upload a custom logo to replace the WordPress icon in the admin bar. Recommended: 20px by 20px in SVG or PNG format.
tr_TR: Yönetici çubuğundaki WordPress simgesinin yerine geçecek özel bir logo yükleyin. Önerilen: 20px x 20px boyutunda SVG veya PNG formatında.

en: Select Image
tr_TR: Görüntü Seç

en: Custom Favicon
tr_TR: Özel Favicon

en: Upload a custom favicon for the admin area. Recommended: 16px by 16px or 32px by 32px in SVG or PNG format.
tr_TR: Yönetim alanı için özel bir favicon yükleyin. Önerilen: 16px x 16px veya 32px x 32px boyutunda SVG veya PNG formatında.

en: Admin Font Family
tr_TR: Admin Yazı Tipi Ailesi

en: Set a font stack for the admin area, for example "Segoe UI", sans-serif.
tr_TR: Admin alanı için bir yazı tipi yığını ayarlayın, örneğin "Segoe UI", sans-serif.

en: Preset Fonts
tr_TR: Ön Ayarlı Yazı Tipleri

en: Custom Value
tr_TR: Özel Değer

en: Admin Font Size
tr_TR: Admin Yazı Tipi Boyutu

en: Set a base font size for the admin area. Leave empty to use the default WordPress size.
tr_TR: Yönetim alanı için bir temel yazı tipi boyutu ayarlayın. Varsayılan WordPress boyutunu kullanmak için boş bırakın.

en: Default
tr_TR: Varsayılan

en: Named Sizes
tr_TR: İsimlendirilmiş Boyutlar

en: Pixel Sizes
tr_TR: Pikselli Boyutlar

en: Typography Overrides
tr_TR: Tipografi Geçersiz Kılmaları

en: Optional target-specific typography rules for common admin elements.
tr_TR: Yaygın admin öğeleri için isteğe bağlı hedefe özgü tipografi kuralları.

en: Body Text
tr_TR: Gövde Metni

en: Links
tr_TR: Bağlantılar

en: Headings
tr_TR: Başlıklar

en: Admin Menu
tr_TR: Admin Menüsü

en: Admin Bar
tr_TR: Admin Çubuğu

en: Form Fields
tr_TR: Form Alanları

en: Buttons
tr_TR: Düğmeler

en: Target
tr_TR: Hedef

en: Font Family
tr_TR: Yazı Tipi Ailesi

en: Font Size
tr_TR: Yazı Tipi Boyutu

en: Preset
tr_TR: Ön Ayar

en: Custom
tr_TR: Özel

en: Admin Footer Text
tr_TR: Admin Alt Bilgi Metni

en: Replace the default "Thanks for creating with WordPress" message in the admin footer.
tr_TR: Yönetici altbilgisindeki varsayılan "WordPress ile oluşturduğunuz için teşekkürler" mesajını değiştirin.

en: Replace "Howdy"
tr_TR: "Merhaba" yı değiştirin

en: Replace "Howdy" in the admin bar.
tr_TR: Admin çubuğundaki "Merhaba" yı değiştirin.

en: Control Settings
tr_TR: Kontrol Ayarları

en: Control how admin styles are applied to users.
tr_TR: Admin stillerinin kullanıcılara nasıl uygulanacağını kontrol edin.

en: Hide Admin Color Scheme settings in user profile
tr_TR: Kullanıcı profilinde Admin Renk Şeması ayarlarını gizle

en: When enabled, users cannot see or change color scheme settings in their profile. Role-based settings will be applied.
tr_TR: Etkinleştirildiğinde, kullanıcılar profilinde renk şeması ayarlarını göremez veya değiştiremez. Rol tabanlı ayarlar uygulanacaktır.

en: Force role settings (override user selection)
tr_TR: Rol ayarlarını zorla (kullanıcı seçimlerini geçersiz kıl)

en: When enabled, role settings will always apply, overriding any user selection even if the color scheme UI is visible to them.
tr_TR: Etkinleştirildiğinde, rol ayarları her zaman uygulanacak, kullanıcı seçimlerini geçersiz kılacak ve renk şeması UI'si onlara görünse bile geçerli olacaktır.

en: Admin Styles allows you to customize the WordPress admin area with your own branding.
tr_TR: Yönetici Stilleri, WordPress yönetim alanını kendi markanızla özelleştirmenizi sağlar.

en: Custom admin color schemes
tr_TR: Özel admin renk şemaları

en: Replace the WordPress logo and favicon
tr_TR: WordPress logosunu ve faviconu değiştirin

en: Custom footer text
tr_TR: Özel alt bilgi metni

en: Replace "Howdy" text
tr_TR: "Merhaba" metnini değiştirin

en: How to use Admin Styles
tr_TR: Admin Stillerini nasıl kullanırım

en: Security check failed.
tr_TR: Güvenlik kontrolü başarısız oldu.

en: You do not have permission to manage admin styles.
tr_TR: Admin stillerini yönetmek için izniniz yok.

en: No role specified.
tr_TR: Belirtilen bir rol yok.

en: Use this Image
tr_TR: Bu Resmi Kullanın

en: Saving...
tr_TR: Kaydediliyor...

en: Settings saved.
tr_TR: Ayarlar kaydedildi.

en: Current logo preview
tr_TR: Geçerli logo önizlemesi

en: Add New Custom Style
tr_TR: Yeni Özel Stil Ekle

en: Edit Custom Style
tr_TR: Özel Stili Düzenle

en: Are you sure you want to delete "%s" custom style?
tr_TR: "%s" özel stilini silmek istediğinizden emin misiniz?

en: this custom style
tr_TR: bu özel stil

en: Primary Button
tr_TR: Ana Buton

en: Hover State
tr_TR: Üzerine Gelme Durumu

en: Notification
tr_TR: Bildirim

en: Live preview of your custom color scheme
tr_TR: Özel renk şemanızın canlı önizlemesi

en: Custom Style Name is required.
tr_TR: Özel Stil Adı gereklidir.

en: Main Admin Color is required.
tr_TR: Ana Yönetici Rengi gereklidir.

en: Display Name
tr_TR: Görüntü Adı

en: Change how this style is displayed
tr_TR: Bu stilin nasıl görüntüleneceğini değiştirin

en: Enter a name for your custom style
tr_TR: Özel stiliniz için bir ad girin

en: Forest
tr_TR: Orman

en: Mint Breeze
tr_TR: Nane Esintisi

en: Cherry
tr_TR: Kiraz

en: Graphite
tr_TR: Grafit

en: Midnight Teal
tr_TR: Gece Mavisi

en: Sunrise
tr_TR: Gün Doğumu

en: Desert Sand
tr_TR: Çöl Kumları

en: Amber Glow
tr_TR: Kehribar Işıltısı

en: Citrus
tr_TR: Narenciye

en: Ocean Deep
tr_TR: Okyanus Derinliği

en: Sage
tr_TR: Adaçayı

en: Modern Slate
tr_TR: Modern Kireçtaşı

en: Royal Plum
tr_TR: Kraliyet Erik

en: Nordic
tr_TR: Nordik

en: Lagoon
tr_TR: Lagün

en: Ink
tr_TR: Mürekkep

en: Orchid
tr_TR: Orkide

en: Cobalt
tr_TR: Kobalt

en: Stone
tr_TR: Taş

en: Facebook Classic
tr_TR: Facebook Klasik

en: Twitter Classic
tr_TR: Twitter Klasik

en: Main Admin Color settings
tr_TR: Ana Admin Renk ayarları

en: Main Admin Color
tr_TR: Ana Admin Rengi

en: Primary brand color
tr_TR: Ana marka rengi

en: Text Color
tr_TR: Metin Rengi

en: Primary text color
tr_TR: Ana metin rengi

en: Highlight Color
tr_TR: Vurgulama Rengi

en: Used for hovers and highlights
tr_TR: Üzerine gelindiğinde ve vurgulama için kullanılır

en: Notification Color
tr_TR: Bildirim Rengi

en: Used for alerts and notifications
tr_TR: Uyarılar ve bildirimler için kullanılır

en: Background Color
tr_TR: Arka Plan Rengi

en: Page background color
tr_TR: Sayfa arka plan rengi

en: Link element colors
tr_TR: Bağlantı öğesi renkleri

en: Default Link Color
tr_TR: Varsayılan Bağlantı Rengi

en: Standard link color
tr_TR: Standart bağlantı rengi

en: Link Hover Color
tr_TR: Bağlantı Üzerine Gelme Rengi

en: Color on hover
tr_TR: Üzerine gelindiğinde renk

en: Delete Link Color
tr_TR: Bağlantı Silme Rengi

en: Color for delete/trash actions
tr_TR: Silme/çöp kutusu işlemleri için renk

en: Trash Link Color
tr_TR: Çöp Kutusu Bağlantı Rengi

en: Color for trash actions
tr_TR: Çöp kutusu işlemleri için renk

en: Spam Link Color
tr_TR: Spam Bağlantı Rengi

en: Color for spam actions
tr_TR: Spam işlemleri için renk

en: Inactive Link Color
tr_TR: Pasif Bağlantı Rengi

en: Color for inactive items
tr_TR: Pasif öğeler için renk

en: Tables
tr_TR: Tablolar

en: Table element colors
tr_TR: Tablo öğesi renkleri

en: Table Header Background
tr_TR: Tablo Başlığı Arka Planı

en: Table Header Text
tr_TR: Tablo Başlığı Metni

en: Table Row Background
tr_TR: Tablo Satırı Arka Planı

en: Table Row Text Color
tr_TR: Tablo Satırı Metin Rengi

en: Row Hover Background
tr_TR: Satır Üstü Arka Plan

en: Table Border Color
tr_TR: Tablo Kenar Rengi

en: Alternate Row Background
tr_TR: Alternatif Satır Arka Planı

en: Alternate Row Text Color
tr_TR: Alternatif Satır Metin Rengi

en: Forms
tr_TR: Formlar

en: Form input colors
tr_TR: Form girdi renkleri

en: Input Border Color
tr_TR: Girdi Kenar Rengi

en: Input Focus Border
tr_TR: Girdi Odak Kenarı

en: Input Background Color
tr_TR: Girdi Arka Plan Rengi

en: Input Text Color
tr_TR: Girdi Metin Rengi

en: Placeholder Text Color
tr_TR: Yer Tutucu Metin Rengi

en: Button colors
tr_TR: Buton renkleri

en: Primary Button Background
tr_TR: Birincil Buton Arka Planı

en: Primary Button Text
tr_TR: Birincil Buton Metni

en: Primary Button Hover
tr_TR: Birincil Buton Üstü

en: Secondary Button Background
tr_TR: İkincil Buton Arka Planı

en: Secondary Button Text
tr_TR: İkincil Buton Metni

en: Secondary Button Hover
tr_TR: İkincil Buton Üstü

en: Admin menu colors
tr_TR: Admin menü renkleri

en: Menu Background
tr_TR: Menü Arka Planı

en: Menu Text Color
tr_TR: Menü Metin Rengi

en: Menu Icon Color
tr_TR: Menü İkon Rengi

en: Menu Hover Background
tr_TR: Menü Üzerine Gelince Arka Plan

en: Menu Hover Text
tr_TR: Menü Üzerine Gelince Metin

en: Current Menu Background
tr_TR: Geçerli Menü Arka Planı

en: Current Menu Text
tr_TR: Geçerli Menü Metni

en: Submenu Background
tr_TR: Alt Menü Arka Planı

en: Submenu Text Color
tr_TR: Alt Menü Metin Rengi

en: Admin bar colors
tr_TR: Admin çubuk renkleri

en: Admin Bar Background
tr_TR: Admin Çubuğu Arka Planı

en: Admin Bar Text
tr_TR: Admin Çubuğu Metni

en: Admin Bar Icon
tr_TR: Admin Çubuğu İkonu

en: Admin Bar Hover Background
tr_TR: Admin Çubuğu Üzerine Gelince Arka Plan

en: Admin Bar Hover Text
tr_TR: Admin Çubuğu Üzerine Gelince Metin

en: Dashboard Widgets
tr_TR: Dashboard Widget'ları

en: Dashboard widget colors
tr_TR: Dashboard widget renkleri

en: Widget Background
tr_TR: Widget Arka Planı

en: Widget Border
tr_TR: Widget Kenarlığı

en: Widget Header Background
tr_TR: Widget Başlık Arka Planı

en: Widget Title Text
tr_TR: Widget Başlık Metni

en: Widget Body Text
tr_TR: Widget Gövde Metni

en: Widget Link
tr_TR: Widget Bağlantısı

en: Widget Link Hover
tr_TR: Widget Bağlantısı Üzerine Geldiğinde

en: Advanced
tr_TR: Gelişmiş

en: Custom selector color rules
tr_TR: Özel seçici renk kuralları

en: Classic Editor %s Restrictions
tr_TR: Klasik Editör %s Kısıtlamaları

en: No metaboxes found for %1s. %2s Click here %3s to visit the %4s screen and refresh this page afterwards to load the new metaboxes.
tr_TR: %1s için hiçbir metabox bulunamadı. %2s Buraya tıklayın %3s %4s ekranını ziyaret etmek ve ardından bu sayfayı yenileyerek yeni metabox'ları yüklemek için.

en: Gutenberg Editor %s Restrictions
tr_TR: Gutenberg Editörü %s Kısıtlamaları

en: Editor Feature Restrictions
tr_TR: Editör Özellik Kısıtlamaları

en: Save for all Post Types
tr_TR: Tüm Gönderi Türleri için Kaydet

en: Save %s Restrictions
tr_TR: Kaydet %s Kısıtlamaları

en: Classic
tr_TR: Klasik

en: show Classic Editor controls
tr_TR: Klasik Editör kontrollerini göster

en: Editor Features allows you to remove elements from the post editing screen.
tr_TR: Editör Özellikleri, gönderi düzenleme ekranından öğeleri kaldırmanıza olanak tanır.

en: How to use Editor Features
tr_TR: Editör Özelliklerini nasıl kullanılır

en: You do not have permission to manage frontend features.
tr_TR: Ön uç özelliklerini yönetmek için izniniz yok.

en: All fields are required.
tr_TR: Tüm alanlar gereklidir.

en: Load on page types is required.
tr_TR: Sayfa türlerinde yükleme gereklidir.

en: Frontend element item updated. Save changes to enable for role.
tr_TR: Ön uç öğe öğesi güncellendi. Rol için etkinleştirmek üzere değişiklikleri kaydedin.

en: New frontend element added. Save changes to enable for role.
tr_TR: Yeni ön uç öğesi eklendi. Rol için etkinleştirmek üzere değişiklikleri kaydedin.

en: Invalid request!.
tr_TR: Geçersiz istek!.

en: Selected item deleted successfully
tr_TR: Seçilen öğe başarıyla silindi

en: Site Dark Mode
tr_TR: Site Karanlık Mod

en: Site Light Mode
tr_TR: Site Aydınlık Mod

en: Hide Twenty Twenty-Three Credit Footer
tr_TR: Yirmi Yirmi Üç Kredi Alt Bilgisini Gizle

en: Frontend Features
tr_TR: Ön Uç Özellikleri

en: Choose Frontend Features that will apply to this post.
tr_TR: Bu yazıya uygulanacak Ön Uç Özelliklerini seçin.

en: Select %1$s...
tr_TR: %1$s'yi seçin...

en: This feature allows you to modify the site frontend by hiding IDs or classes, adding CSS styles, or adding body classes.
tr_TR: Bu özellik, kimlikleri veya sınıfları gizleyerek, CSS stilleri ekleyerek veya gövde sınıfları ekleyerek site ön yüzünü değiştirmenize olanak tanır.

en: Editing:
tr_TR: Düzenleme:

en: Title:
tr_TR: Başlık:

en: This will only show here in the WordPress admin area.
tr_TR: Bu yalnızca WordPress admin alanında burada gösterilecektir.

en: Features:
tr_TR: Özellikler:

en: Hide IDs or Classes
tr_TR: Kimlikleri veya Sınıfları Gizle

en: Add Custom CSS
tr_TR: Özel CSS Ekle

en: Add Body Class
tr_TR: Gövde Sınıfı Ekle

en: Enter IDs or classes to hide. Separate multiple values with a comma (.custom-item-one, .custom-item-two, #new-item-id).
tr_TR: Gizlenecek kimlikleri veya sınıfları girin. Birden fazla değeri virgülle ayırın (.custom-item-one, .custom-item-two, #new-item-id).

en: Enter custom CSS to be added to frontend pages. Examples: .custom-style-1 { color: red; } #custom-header { background: red; }
tr_TR: Ön yüz sayfalarına eklenecek özel CSS girin. Örnekler: .custom-style-1 { color: red; } #custom-header { background: red; }

en: Enter classes to add the body HTML. Do not include the . before the HTML.
tr_TR: Gövde HTML'sine eklemek için sınıfları girin. HTML'den önce . eklemeyin.

en: Separate multiple values with a space (custom-style-one custom-style-two).
tr_TR: Birden fazla değeri bir boşlukla ayırın (custom-style-one custom-style-two).

en: You can add the CSS for your classes by clicking "Add Custom CSS".
tr_TR: Sınıflarınız için CSS eklemek için "Özel CSS Ekle" butonuna tıklayabilirsiniz.

en: Enter classes that should be added to the body HTML. Separate multiple values with a space (custom-item-one custom-item-two).
tr_TR: Gövde HTML'sine eklenmesi gereken sınıfları girin. Birden fazla değeri boşlukla ayırın (custom-item-one custom-item-two).

en: Load on page types:
tr_TR: Şu sayfa türlerinde yükleyin:

en: Whole Site
tr_TR: Tüm Site

en: Selected Pages
tr_TR: Seçilen Sayfalar

en: This feature will be added to all pages.
tr_TR: Bu özellik tüm sayfalara eklenecektir.

en: Add post metabox:
tr_TR: Gönderi metabox'u ekle:

en: Cancel Edit
tr_TR: Düzenlemeyi İptal Et

en: Add New
tr_TR: Yeni Ekle

en: Save Edit
tr_TR: Düzenlemeyi Kaydet

en: Hidden IDs or Classes
tr_TR: Gizli Kimlikler veya Sınıflar

en: Body Class
tr_TR: Gövde Sınıfı

en: Custom CSS
tr_TR: Özel CSS

en: Pages
tr_TR: Sayfalar

en: Post Type Metabox
tr_TR: Gönderi Türü Metabox'u

en: Role
tr_TR: Rol

en: Enable Frontend Features for %1$s Role
tr_TR: %1$s Rolü için Ön Uç Özelliklerini Etkinleştir

en: Frontend Features allows you to add or remove elements from the frontend of your site.
tr_TR: Ön Yüz Özellikleri, sitenizin ön yüzünden öğeleri eklemenizi veya kaldırmanızı sağlar.

en: Apply custom styling
tr_TR: Özel stiller uygulayın

en: How to use Frontend Features
tr_TR: Ön Uç Özelliklerini nasıl kullanılır

en: Navigation Menu Restrictions
tr_TR: Navigasyon Menüsü Kısıtlamaları

en: There are no frontend menu links. To control access to navigation menus, please add menu links.
tr_TR: Ön yüz menü bağlantısı yok. Navigasyon menülerine erişimi kontrol etmek için lütfen menü bağlantıları ekleyin.

en: Navigation Menus allows you to block access to frontend menu links.
tr_TR: Navigasyon Menüsü, ön uç menü bağlantılarına erişimi engellemenizi sağlar.

en: How to use Navigation Menus
tr_TR: Navigasyon Menülerini nasıl kullanılır

en: Profile Feature Restrictions
tr_TR: Profil Özelliği Kısıtlamaları

en: Click the "Find profile items for this role" button.
tr_TR: Bu rol için "Profil öğelerini bul" butonuna tıklayın.

en: There are no users in this role. Please select a role that has users and is able to access the "Profile" screen.
tr_TR: Bu rolde kullanıcı yok. Lütfen kullanıcıları olan ve "Profil" ekranına erişebilen bir rol seçin.

en: Allow PublishPress to find profile items for this role.
tr_TR: PublishPress'in bu rol için profil öğelerini bulmasına izin verin.

en: Find profile items for this role
tr_TR: Bu rol için profil öğelerini bul

en: The %s role is not enabled for editing. The Find button is disabled.
tr_TR: %s rolü düzenleme için etkinleştirilmedi. Bul butonu devre dışı.

en: This feature will test the "Profile" screen as a user in the %s role.
tr_TR: Bu özellik, %s rolündeki bir kullanıcı olarak "Profil" ekranını test edecektir.

en: Refresh Profile Features
tr_TR: Profil Özelliklerini Yenile

en: Profile Features allows you to remove elements from the Profile screen.
tr_TR: Profil Özellikleri, Profil ekranından öğeleri kaldırmanıza olanak tanır.

en: How to use Profile Features
tr_TR: Profil Özelliklerini nasıl kullanılır

en: Hide Default Items
tr_TR: Varsayılan Öğeleri Gizle

en: Hide Admin Toolbar
tr_TR: Yönetici Araç Çubuğunu Gizle

en: Hide Dashboard Widgets
tr_TR: Dashboard Widget'larını Gizle

en: Mobile Menu Toggle
tr_TR: Mobil Menü Geçişi

en: WordPress External Links
tr_TR: WordPress Dış Bağlantılar

en: Right bar
tr_TR: Sağ Çubuk

en: User actions
tr_TR: Kullanıcı Eylemleri

en: New
tr_TR: Yeni

en: User Display Name
tr_TR: Kullanıcı Görüntüleme Adı

en: Edit Post
tr_TR: Yazıyı Düzenle

en: Edit Site
tr_TR: Siteyi Düzenle

en: Thank you for creating with WordPress
tr_TR: WordPress ile yaratma için teşekkürler

en: Welcome panel
tr_TR: Hoş Geldiniz paneli

en: Remove Admin Toolbar
tr_TR: Yönetici Araç Çubuğunu Kaldır

en: Top Tabs
tr_TR: Üst Sekmeler

en: Media Buttons (all)
tr_TR: Medya Butonları (tümü)

en: HTML Editor Button
tr_TR: HTML Düzenleyici Butonu

en: Word count
tr_TR: Kelime sayısı

en: Publish Box
tr_TR: Yayın Kutusu

en: Publish Actions
tr_TR: Yayın Eylemleri

en: Taxonomy Boxes
tr_TR: Taxonomy Kutuları

en: Page Boxes
tr_TR: Sayfa Kutuları

en: Other Boxes
tr_TR: Diğer Kutular

en: Featured Image
tr_TR: Öne Çıkan Görsel

en: Coupon Description
tr_TR: Kupon Açıklaması

en: Top Bar - Left
tr_TR: Üst Çubuk - Sol

en: Add block
tr_TR: Blok ekle

en: Modes
tr_TR: Modlar

en: Outline
tr_TR: Ana Hat

en: Document Overview
tr_TR: Belge Genel Görünümü

en: Document Bar Title
tr_TR: Belge Çubuğu Başlığı

en: Top Bar - Right
tr_TR: Üst Çubuk - Sağ

en: Switch to Draft
tr_TR: Taslağa Geç

en: Publish / Update
tr_TR: Yayınla / Güncelle

en: Options
tr_TR: Seçenekler

en: Body
tr_TR: İçerik

en: Add new block
tr_TR: Yeni blok ekle

en: Document Panel
tr_TR: Belge Paneli

en: Settings Panel
tr_TR: Ayarlar Paneli

en: Status & visibility
tr_TR: Durum & görünürlük

en: Permalink
tr_TR: Kalıcı Bağlantı

en: Featured image
tr_TR: Öne Çıkan Resim

en: Post Attributes
tr_TR: Gönderi Özellikleri

en: Block Panel
tr_TR: Blok Paneli

en: Paragraph
tr_TR: Paragraf

en: Typography
tr_TR: Tipografi

en: Color settings
tr_TR: Renk ayarları

en: Text settings
tr_TR: Metin ayarları

en: This role is not enabled for profile feature editing.
tr_TR: Bu rol profil özelliklerini düzenlemek için etkinleştirilmemiştir.

en: An error occurred!
tr_TR: Bir hata oluştu!

en: Profile features access disabled.
tr_TR: Profil özelliklerine erişim devre dışı bırakıldı.

en: Invalid role provided.
tr_TR: Geçersiz rol sağlandı.

en: Profile features access enabled for this role.
tr_TR: Bu rol için profil özelliklerine erişim etkinleştirildi.

en: Editor Features
tr_TR: Editör Özellikleri

en: Admin Features
tr_TR: Admin Özellikleri

en: Profile Features
tr_TR: Profil Özellikleri

en: Redirects
tr_TR: Yönlendirmeler

en: Nav Menu
tr_TR: Navigasyon Menüsü

en: Roles allows you to create, edit, and delete all the user roles on your site.
tr_TR: Roller, sitenizdeki tüm kullanıcı rollerini oluşturmanıza, düzenlemenize ve silmenize olanak tanır.

en: Capabilities allows you to change the permissions for any user role.
tr_TR: Yetenekler, herhangi bir kullanıcı rolü için izinleri değiştirmenize olanak tanır.

en: Admin Styles allows you to customize the admin area with your own branding.
tr_TR: Admin Stilleri, yönetici alanını kendi markanızla özelleştirmenize olanak tanır.

en: Redirects allows you to redirect users in a role after Registration, Login or Logout.
tr_TR: Yönlendirmeler, kullanıcıları Kayıt, Giriş veya Çıkış sonrası bir rol içinde yönlendirmenizi sağlar.

en: Navigation Menus
tr_TR: Navigasyon Menüsü

en: User Testing
tr_TR: Kullanıcı Testi

en: Test your site by instantly logging in as another user. Available accounts include any which the current user can edit.
tr_TR: Başka bir kullanıcı olarak anında giriş yaparak sitenizi test edin. Mevcut kullanıcı tarafından düzenlenebilen tüm hesaplar mevcuttur.

en: Remove Admin Notices from WordPress admin screen and organize them in to a single area.
tr_TR: WordPress admin ekranından Yönetici Bildirimlerini kaldırın ve bunları tek bir alanda düzenleyin.

en: Login permission denied.
tr_TR: Giriş izni reddedildi.

en: You do not have permission to access this page.
tr_TR: Bu sayfaya erişim izniniz yok.

en: Need PublishPress Capabilities Support?
tr_TR: PublishPress Yetki Desteğine mi ihtiyacınız var?

en: If you need help or have a new feature request, let us know.
tr_TR: Yardım gerekiyorsa veya yeni bir özellik isteğiniz varsa, bize bildirin.

en: Request Support
tr_TR: Destek Talep Et

en: Detailed documentation is also available on the plugin website.
tr_TR: Detaylı dokümantasyon ayrıca eklenti web sitesinde mevcuttur.

en: View Knowledge Base
tr_TR: Bilgi Tabanını Görüntüle

en: Social Links
tr_TR: Sosyal Bağlantılar

en: Page Lists
tr_TR: Sayfa Listeleri

en: New role created.
tr_TR: Yeni rol oluşturuldu.

en: Error: Failed creating the new role.
tr_TR: Hata: Yeni rol oluşturulamadı.

en: The selected role is not editable.
tr_TR: Seçilen rol düzenlenemez.

en: Incorrect capability name.
tr_TR: Yanlış yetki adı.

en: Type / Taxonomy settings saved.
tr_TR: Tip / Taksonomi ayarları kaydedildi.

en: Bad form received.
tr_TR: Geçersiz form alındı.

en: You cannot remove Manage Capabilities from Administrators
tr_TR: Yönetici rolünden Yönetim Yetkilerini kaldıramazsınız

en: Network sync has been queued and will continue in the background.
tr_TR: Ağ senkronizasyonu sıraya alındı ve arka planda devam edecek.

en: This capability is explicitly negated. Click to add/remove normally.
tr_TR: Bu yetki açıkça reddedilmiştir. Normal olarak eklemek/kaldırmak için tıklayın.

en: Explicity negate this capability by storing as disabled
tr_TR: Bu yetkiyi devre dışı olarak saklayarak açıkça reddedin

en: Explicitly negate these capabilities by storing as disabled
tr_TR: Bu yetkileri devre dışı olarak saklayarak açıkça reddedin

en: Post type registration does not define this capability distinctly
tr_TR: Post type kaydı bu yetkiyi açıkça tanımlamıyor

en: Add or remove this capability from the WordPress role
tr_TR: Bu yetkiyi WordPress rolünden ekleyin veya kaldırın

en: Add or remove capability from the role normally
tr_TR: Yetkiyi rolden normal olarak ekleyin veya kaldırın

en: Are you sure you want to delete this item ?
tr_TR: Bu öğeyi silmek istediğinizden emin misiniz?

en: Add or clear custom item entry before saving changes.
tr_TR: Değişiklikleri kaydetmeden önce özel öğe girişi ekleyin veya temizleyin.

en: Role Name
tr_TR: Rol Adı

en: Role Type
tr_TR: Rol Türü

en: Default Role
tr_TR: Varsayılan Rol

en: Admin Access
tr_TR: Yönetici Erişimi

en: You do not have permission to manage roles.
tr_TR: Rolleri yönetme iznine sahip değilsiniz.

en: You do not have permission to manage editor features.
tr_TR: Editör özelliklerini yönetme iznine sahip değilsiniz.

en: Settings updated.
tr_TR: Ayarlar güncellendi.

en: You do not have permission to manage admin features.
tr_TR: Yönetici özelliklerini yönetme iznine sahip değilsiniz.

en: You do not have permission to manage navigation menus.
tr_TR: Navigasyon menülerini yönetme iznine sahip değilsiniz.

en: You do not have permission to manage profile features.
tr_TR: Profil özelliklerini yönetme iznine sahip değilsiniz.

en: You do not have permission to manage redirect.
tr_TR: Yönlendirmeyi yönetme iznine sahip değilsiniz.

en: Invalid form. Reload this page and try again.
tr_TR: Geçersiz form. Bu sayfayı yeniden yükleyin ve tekrar deneyin.

en: You do not have permission to manage capabilities.
tr_TR: Yetkiniz yok, yetenekleri yönetemezsiniz.

en: Network sync completed.
tr_TR: Ağ senkronizasyonu tamamlandı.

en: New capability added to role.
tr_TR: Role yeni yetenek eklendi.

en: Bad form Received
tr_TR: Kötü form alındı

en: You do not have permission to restore roles.
tr_TR: Rolleri geri yüklemek için yetkiniz yok.

en: You do not have permission to perform this action.
tr_TR: Bu eylemi gerçekleştirmek için yetkiniz yok.

en: If you like %s, please leave us a %s rating. Thank you!
tr_TR: %s hoşunuza gittiyse, lütfen bize %s puanı bırakın. Teşekkür ederiz!

en: About PublishPress Capabilities
tr_TR: PublishPress Yetenekleri Hakkında

en: About
tr_TR: Hakkında

en: Capabilites Documentation
tr_TR: Yetenekler Belgelendirmesi

en: Documentation
tr_TR: Belgeler

en: Contact the PublishPress team
tr_TR: PublishPress ekibiyle iletişime geçin

en: Contact
tr_TR: İletişim

en: Permissions & Access
tr_TR: İzinler & Erişim

en: Administer advanced content permissions and visibility rules.
tr_TR: Gelişmiş içerik izinlerini ve görünürlük kurallarını yönetin.

en: Manage plugin permission settings.
tr_TR: Eklenti izin ayarlarını yönetin.

en: Bypass content restrictions for editorial workflows.
tr_TR: Editoryal iş akışları için içerik kısıtlamalarını atlayın.

en: Set custom post statuses for content items.
tr_TR: İçerik öğeleri için özel gönderi durumları ayarlayın.

en: Force Quick Edit access when restrictions would otherwise block it.
tr_TR: Kısıtlamaların engelleyeceği durumlarda Hızlı Düzenleme erişimini zorlayın.

en: Roles & Groups
tr_TR: Roller & Gruplar

en: Assign or change role assignments for users.
tr_TR: Kullanıcılar için rol atamalarını ata veya değiştir.

en: Create new permission groups.
tr_TR: Yeni izin grupları oluştur.

en: Edit existing permission groups.
tr_TR: Mevcut izin gruplarını düzenle.

en: Delete permission groups.
tr_TR: İzin gruplarını sil.

en: Add or remove members from permission groups.
tr_TR: İzin gruplarına üye ekle veya çıkar.

en: Create network-wide permission groups in multisite.
tr_TR: Çoklu site içinde ağ genelinde izin grupları oluştur.

en: Manage members of network-wide permission groups.
tr_TR: Ağ genelindeki izin gruplarının üyelerini yönet.

en: Exception Management
tr_TR: İstisna Yönetimi

en: Set per-item association exceptions.
tr_TR: Her bir öğe için ilişki istisnalarını belirle.

en: Set per-item edit exceptions.
tr_TR: Her bir öğe için düzenleme istisnalarını belirle.

en: Set per-item read exceptions.
tr_TR: Her bir öğe için okuma istisnalarını belirle.

en: Set per-item revision exceptions.
tr_TR: Her bir öğe için revizyon istisnalarını belirle.

en: Set taxonomy term assignment exceptions.
tr_TR: Taksonomi terimi atama istisnalarını belirle.

en: Set taxonomy term association exceptions.
tr_TR: Taksonomi terimi ilişki istisnalarını belirle.

en: Set taxonomy term management exceptions.
tr_TR: Taksonomi terimi yönetimi istisnalarını belirle.

en: Content Associations
tr_TR: İçerik İlişkileri

en: Associate users or groups with any page.
tr_TR: Kullanıcıları veya grupları herhangi bir sayfayla ilişkilendir.

en: Define and apply custom post statuses.
tr_TR: Özel gönderi durumlarını tanımla ve uygula.

en: Define custom privacy policies for content.
tr_TR: İçerik için özel gizlilik politikaları tanımla.

en: Moderate any item regardless of authorship.
tr_TR: Yazarlık fark etmeksizin herhangi bir öğeyi denetle.

en: Media & Misc
tr_TR: Medya & Çeşitli

en: Edit attachments uploaded by the current user.
tr_TR: Geçerli kullanıcı tarafından yüklenen ekleri düzenleyin.

en: List unattached files uploaded by other users.
tr_TR: Diğer kullanıcılar tarafından yüklenen eklenmemiş dosyaları listeleyin.

en: List all media library files.
tr_TR: Tüm medya kütüphanesi dosyalarını listeleyin.

en: Exempt user from edit-circle restrictions.
tr_TR: Kullanıcıyı düzenleme çemberi kısıtlamalarından muaf tutun.

en: Exempt user from read-circle restrictions.
tr_TR: Kullanıcıyı okuma çemberi kısıtlamalarından muaf tutun.

en: see %1$sRole Usage%2$s: "Pattern Roles"
tr_TR: %1$sRol Kullanımı%2$s'na bakın: "Desen Rolleri"

en: activate %1$sAdvanced settings%2$s, see Role Usage
tr_TR: %1$sGelişmiş ayarları%2$s etkinleştir, Rol Kullanımı'na bakın

en: "Posts" capabilities selected here also define type-specific role assignment for Permission Groups%s.
tr_TR: "Gönderiler" için burada seçilen yetenekler, İzin Grupları%s için tür özel rol atamalarını da tanımlar.

en: "Posts" capabilities selected here also define type-specific role assignment for Permit Groups%s.
tr_TR: "Gönderiler" için burada seçilen yetenekler, İzin Grupları%s için tür özel rol atamalarını da tanımlar.

en: Capabilities for custom statuses can be manually added here. (See %sPermissions > Post Statuses%s for applicable names). %sSupplemental status-specific roles%s are usually more convenient, though.
tr_TR: Özel durumlar için yetenekler burada manuel olarak eklenebilir. (Uygun adlar için %sİzinler > Gönderi Durumları%s bölümüne bakın). %sTamamlayıcı durum özel roller%s genellikle daha kullanışlıdır.

en: Capabilities for custom statuses can be manually added here. Or activate the PP Custom Post Statuses extension to assign status-specific supplemental roles.
tr_TR: Özel durumlar için yetenekler burada manuel olarak eklenebilir. Veya durum-özel tamamlayıcı roller atamak için PP Özel Gönderi Durumları eklentisini etkinleştirin.

en: Capabilities for custom statuses can be manually added to a role here (see Conditions > Status > Capability Mapping for applicable names). However, it is usually more convenient to use Permit Groups to assign a supplemental status-specific role.
tr_TR: Özel durumlar için yetenekler burada bir role manuel olarak eklenebilir (uygun adlar için Koşullar > Durum > Yetenek Eşleme bölümüne bakın). Ancak, genellikle tamamlayıcı durum-özel bir rol atamak için İzin Gruplarını kullanmak daha pratiktir.

en: Unique Post Type Capabilities
tr_TR: Benzersiz Gönderi Türü Yetenekleri

note: translators: %1$s and %2$s are link tags for 'Find out more.'
en: Allow post type permissions to be controlled separately from other areas of WordPress. %1$sFind out more.%2$s
tr_TR: Gönderi türü izinlerinin WordPress'in diğer alanlarından ayrı olarak kontrol edilmesine izin verin. %1$sDaha fazla bilgi edinin.%2$s

en: Use the "Create" capability for selected post types
tr_TR: Seçilen gönderi türleri için "Oluştur" yeteneğini kullanın

en: This will cause a new capability to be required for creating posts, and enable a checkbox column here for role assignments. Normally, post creation is controlled by the "Edit" capability.
tr_TR: Bu, gönderi oluşturmak için yeni bir yetenek gerektirecek ve burada rol atamaları için bir onay kutusu sütunu etkinleştirecektir. Normalde, gönderi oluşturma "Düzenle" yeteneği ile kontrol edilir.

en: Update
tr_TR: Güncelle

en: Unique Taxonomy Capabilities
tr_TR: Benzersiz Taksonomi Yetenekleri

en: Allow taxonomy permissions to be controlled separately from other areas of WordPress.
tr_TR: Taxonomy izinlerinin WordPress'in diğer alanlarından ayrı olarak kontrol edilmesine izin verin.

en: Detailed Taxonomy Capabilities
tr_TR: Ayrıntılı Taksonomi Yetenekleri

en: Allow "Edit", "Delete" and "Assign" capabilities separately from the "Manage" capability.
tr_TR: "Düzenle", "Sil" ve "Atama" yeteneklerini "Yönet" yeteneğinden ayrı olarak kullanıma sunun.

en: Login Redirect
tr_TR: Giriş Yönlendirmesi

en: Logout Redirect
tr_TR: Çıkış Yönlendirmesi

en: Registration Redirect
tr_TR: Kayıt Yönlendirmesi

en: First Login Redirect
tr_TR: İlk Giriş Yönlendirmesi

en: Enter the URL users in this role should be redirected to after login.
tr_TR: Bu roldeki kullanıcıların giriş yaptıktan sonra yönlendirileceği URL'yi girin.

en: Enter the URL users in this role should be redirected to after logout.
tr_TR: Bu roldeki kullanıcıların çıkış yaptıktan sonra yönlendirileceği URL'yi girin.

en: Enter the URL users in this role should be redirected to after registration.
tr_TR: Bu roldeki kullanıcıların kayıt olduktan sonra yönlendirileceği URL'yi girin.

en: Enter the URL users in this role should be redirected to after their first login.
tr_TR: Bu roldeki kullanıcıların ilk girişlerinden sonra yönlendirilmesi gereken URL'yi girin.

en: %s Redirects
tr_TR: %s Yönlendirmeleri

en: Save Changes
tr_TR: Değişiklikleri Kaydet

en: Redirect users to the URL they were viewing before login.
tr_TR: Kullanıcıları giriş yapmadan önce görüntüledikleri URL'ye yönlendirin.

en: Redirect users to a specified URL.
tr_TR: Kullanıcıları belirlenen bir URL'ye yönlendirin.

en: Enter the relative path only without domain for login redirect.
tr_TR: Giriş yönlendirmesi için sadece alan adı olmadan göreli yolu girin.

en: You must enter the Login Redirect URL.
tr_TR: Giriş Yönlendirme URL'sini girmelisiniz.

en: Enter the relative path only without domain for logout redirect.
tr_TR: Çıkış yönlendirmesi için sadece alan adı olmadan göreli yolu girin.

en: Redirect Features allows you to redirect users in a role after Registration, Login or Logout.
tr_TR: Yönlendirme Özellikleri, kullanıcıları Kayıt, Giriş veya Çıkış sonrası bir rol içinde yönlendirmenizi sağlar.

en: How to use Redirect Features
tr_TR: Yönlendirme Özellikleri nasıl kullanılır

en: You do not have sufficient permissions to perform this action.
tr_TR: Bu işlemi gerçekleştirmek için yeterli izinleriniz yok.

en: Your link has expired, refresh the page and try again.
tr_TR: Bağlantınızın süresi doldu, sayfayı yenileyin ve tekrar deneyin.

en: Missing parameters, refresh the page and try again.
tr_TR: Eksik parametreler, sayfayı yenileyin ve tekrar deneyin.

en: Invalid role name entry: %s
tr_TR: Geçersiz rol adı girişi: %s

en: The role "%s" already exists. Please choose a different name.
tr_TR: Rol "%s" zaten mevcut. Lütfen farklı bir isim seçin.

en: Something went wrong, the system wasn't able to create the role, refresh the page and try again.
tr_TR: Bir şeyler ters gitti, sistem rolü oluşturamadı, sayfayı yenileyin ve tekrar deneyin.

en: The new role %s was created successfully.
tr_TR: Yeni rol %s başarıyla oluşturuldu.

en: %s role updated successfully.
tr_TR: %s rolü başarıyla güncellendi.

en: Cannot delete default role. You <a href="%s">have to change it first</a>.
tr_TR: Varsayılan rol silinemez. Önce <a href="%s">değiştirmeniz gerekiyor</a>.

en: Deleting a system role is not allowed.
tr_TR: Sistem rolünü silmek yasaktır.

en: %1$d users moved to default role %2$s.
tr_TR: %1$d kullanıcı varsayılan rol %2$s'ye taşındı.

en: The role %1$s was successfully deleted. %2$s
tr_TR: Rol %1$s başarıyla silindi. %2$s

en: The selected %1$s roles were successfully deleted. %2$s
tr_TR: Seçilen %1$s roller başarıyla silindi. %2$s

en: The role could not be deleted.
tr_TR: Rol silinemedi.

en: The role %1$s was successfully hidden.
tr_TR: Rol %1$s başarıyla gizlendi.

en: The role %1$s was successfully unhidden.
tr_TR: Rol %1$s başarıyla gizlilikten çıkarıldı.

en: Gutenberg editor
tr_TR: Gutenberg editörü

en: Classic editor
tr_TR: Klasik editör

en: Role Slug
tr_TR: Rol Slug'ı

en: The "slug" is the URL-friendly version of the role. It is usually all lowercase and contains only letters, numbers and underscores.
tr_TR: "slug", rolün URL dostu versiyonudur. Genellikle tamamen küçük harflerle yazılır ve yalnızca harfler, rakamlar ve alt çizgiler içerir.

en: Block Login
tr_TR: Girişi Engelle

en: Block users in this role from logging into the site.
tr_TR: Bu roldeki kullanıcıların siteye giriş yapmasını engeller.

en: Block Dashboard Access
tr_TR: Dashboard Erişimini Engelle

en: Block users in this role from accessing admin area.
tr_TR: Bu roldeki kullanıcıların yönetici alanına erişimini engeller.

en: Role Level
tr_TR: Rol Seviyesi

en: Each user role has a level from 0 to 10. The Subscriber role defaults to the lowest level (0). The Administrator role defaults to level 10.
tr_TR: Her kullanıcı rolü 0 ile 10 arasında bir seviyeye sahiptir. Abone rolü en düşük seviye (0) olarak varsayılan değeridir. Yönetici rolü ise 10 seviyesine varsayılan olarak sahiptir.

en: Delete role
tr_TR: Rolü Sil

en: Deleting this role will completely remove it from database and is irrecoverable.
tr_TR: Bu rolü silmek, onu veritabanından tamamen kaldıracak ve geri alınamaz hale getirecektir.

note: Translators: "Editor" means post editor like Gutenberg
en: Disable Code Editor
tr_TR: Kod Editörünü Devre Dışı Bırak

note: Translators: "Editor" means post editor like Gutenberg
en: Disable the "Code editor" option for the Gutenberg block editor.
tr_TR: Gutenberg blok editörü için "Kod editörü" seçeneğini devre dışı bırak.

note: Translators: "Editor" means post editor like Gutenberg
en: Control Allowed Editors
tr_TR: İzin Verilen Editörleri Kontrol Et

note: Translators: "Editor" means post editor like Gutenberg
en: Select the allowed editor options for users in this role.
tr_TR: Bu roldeki kullanıcılar için izin verilen editör seçeneklerini seçin.

en: Disable WooCommerce admin restrictions
tr_TR: WooCommerce yönetici kısıtlamalarını devre dışı bırak

en: By default, WooCommerce prevents most users from accessing the WordPress admin area. When enabled, this setting will remove those restrictions for this role. %1s Click here for more details. %2s
tr_TR: Varsayılan olarak, WooCommerce, çoğu kullanıcının WordPress admin alanına erişimini engeller. Bu ayar etkinleştirildiğinde, bu rol için bu kısıtlamaları kaldıracaktır. %1s Daha fazla bilgi için buraya tıklayın. %2s

en: Slug already exists
tr_TR: Slug zaten mevcut

note: Translators: "Editor" means post editor like Gutenberg
en: Select allowed editor
tr_TR: İzin Verilen Editörü Seç

note: Translators: "Editor" means post editor like Gutenberg
en: You must select at least one editor for the role when managing allowed editor.
tr_TR: İzin verilen düzenleyiciyi yönetirken rol için en az bir düzenleyici seçmelisiniz.

en: Select %s
tr_TR: %s Seç

en: Read more on Role Level.
tr_TR: Rol Seviyesi hakkında daha fazla bilgi edinin.

en: Are you sure you want to delete this role?
tr_TR: Bu rolü silmek istediğinize emin misiniz?

en: %s role copied. Please click the "Create Role" button to create this new role.
tr_TR: %s rol kopyalandı. Lütfen bu yeni rolü oluşturmak için "Rol Oluştur" butonuna tıklayın.

en: Edit Role: %s
tr_TR: Rolü Düzenle: %s

en: Copy Role
tr_TR: Rol Kopyala

en: Create New Role
tr_TR: Yeni Rol Oluştur

en: All Roles
tr_TR: Tüm Roller

en: These can be edited on the %1s Capabilities screen %2s
tr_TR: Bunlar %1s Yetenekler ekranında %2s düzenlenebilir

en: Load More
tr_TR: Daha Fazla Yükle

en: Load Less
tr_TR: Daha Az Yükle

en: All %s | All %s
tr_TR[0]: Tüm %s
tr_TR[1]: Tüm %s

en: Mine %s | Mine %s
tr_TR[0]: Benim %s
tr_TR[1]: Benim %s

en: Has Users %s | Has Users %s
tr_TR[0]: Kullanıcıları Var %s
tr_TR[1]: Kullanıcıları Var %s

en: No Users %s | No Users %s
tr_TR[0]: Kullanıcı Yok %s
tr_TR[1]: Kullanıcı Yok %s

en: Editable %s | Editable %s
tr_TR[0]: Düzenlenebilir %s
tr_TR[1]: Düzenlenebilir %s

en: Uneditable %s | Uneditable %s
tr_TR[0]: Düzenlenemez %s
tr_TR[1]: Düzenlenemez %s

en: System %s | System %s
tr_TR[0]: Sistem %s
tr_TR[1]: Sistem %s

en: Copy
tr_TR: Kopyala

en: (non-editable role)
tr_TR: (düzenlenemez rol)

en: Unhide
tr_TR: Gizle

en: Your Role
tr_TR: Rolünüz

en: Search Roles
tr_TR: Rol Ara

en: Multiples roles on "Add New User" screen
tr_TR: "Yeni Kullanıcı Ekle" ekranında birden fazla rol

en: This allows you to assign a new user to multiples roles.
tr_TR: Bu, yeni bir kullanıcıya birden fazla rol atamanızı sağlar.

en: Multiples roles on "User Edit" screen
tr_TR: "Kullanıcı Düzenle" ekranında birden fazla rol

en: This allows you to assign an existing user to multiple roles.
tr_TR: Bu, mevcut bir kullanıcıya birden fazla rol atamanızı sağlar.

en: Set login redirect cookie
tr_TR: Giriş yönlendirme çerezi ayarla

en: Use cookie to determine pages users were viewing before login. This is useful when login redirect is not working correctly due to wp_get_referer() limitation.
tr_TR: Kullanıcıların giriş yapmadan önce görüntüledikleri sayfaları belirlemek için çerezi kullanın. Bu, wp_get_referer() sınırlaması nedeniyle giriş yönlendirmesi doğru çalışmadığında faydalıdır.

en: Show private post types
tr_TR: Özel yazı türlerini göster

en: This will show all post types on the "Capabilities" screen, even ones normally hidden in the WordPress admin area.
tr_TR: Bu, WordPress admin alanında genellikle gizli olanlar da dahil olmak üzere "Yetenekler" ekranında tüm gönderi türlerini gösterecektir.

en: Show private taxonomies
tr_TR: Özel taksonomileri göster

en: This will show all taxonomies on the "Capabilities" screen, even ones normally hidden in the WordPress admin area.
tr_TR: Bu, WordPress admin alanında genellikle gizli olanlar da dahil olmak üzere "Yetenekler" ekranında tüm taksonomileri gösterecektir.

en: Show all post types on the "Editor Features" screen, even ones normally hidden in the WordPress admin area.
tr_TR: WordPress admin alanında genellikle gizli olanlar da dahil olmak üzere "Düzenleyici Özellikler" ekranında tüm gönderi türlerini göster.

en: Enable Classic Editor tab
tr_TR: Klasik Editör sekmesini etkinleştir

en: Always show the Classic Editor tab in "Editor Features" screen.
tr_TR: "Editör Özellikleri" ekranında her zaman Klasik Editör sekmesini göster.

en: Admin Bar modification
tr_TR: Admin Bar değişikliği

en: When testing, display a caption and return link in the Admin Bar.
tr_TR: Test ederken, Admin Bar'da bir başlık ve geri bağlantısı göster.

en: Admin Bar search
tr_TR: Admin Bar arama

en: Add option to search and user testing in the Admin Bar.
tr_TR: Admin Bar'da arama ve kullanıcı testi için seçenek ekle.

en: Front End footer notice
tr_TR: Ön Uç alt bilgi bildirimi

en: When testing, display a return link in the front end footer.
tr_TR: Test ederken, ön uç alt bilgide bir geri bağlantısı göster.

en: Exclude role from User Testing
tr_TR: Kullanıcı Testinden rolü hariç tut

en: Select roles...
tr_TR: Rolleri seç...

en: Exclude users in selected roles from User Testing.
tr_TR: Seçilen rollerdeki kullanıcıları Kullanıcı Testinden hariç tut.

en: Automatically refresh profile elements
tr_TR: Profil öğelerini otomatik olarak yenile

en: Always try to automatically find profile elements. This may cause temporary issues when updating user roles that do not have access to the WordPress admin area.
tr_TR: Her zaman profil öğelerini otomatik olarak bulmaya çalışın. Bu, WordPress admin alanına erişimi olmayan kullanıcı rolleri güncellenirken geçici sorunlara neden olabilir.

en: Capabilities Settings
tr_TR: Yetenekler Ayarları

en: Search user...
tr_TR: Kullanıcı ara...

en: Search
tr_TR: Ara

en: No results found.
tr_TR: Hiçbir sonuç bulunamadı.

en: Permission denied.
tr_TR: İzin reddedildi.

en: Test user
tr_TR: Test kullanıcısı

en: Test this user
tr_TR: Bu kullanıcıyı test et

en: Testing:
tr_TR: Test ediliyor:

en: %1$sReturn to Administrator view%2$s
tr_TR: %1$sYönetici görünümüne dön%2$s

en: Testing as user: %1$s. %2$sReturn to Administrator view%3$s
tr_TR: Kullanıcı olarak test ediliyor: %1$s. %2$sYönetici görünümüne dön%3$s

en: Unable to retrieve user data.
tr_TR: Kullanıcı verileri alınamadı.

en: Updating Settings...
tr_TR: Ayarlar güncelleniyor...

en: Updating access...
tr_TR: Erişim güncelleniyor...

en: Error updating access.
tr_TR: Erişim güncellenirken hata oluştu.
